Pazartesi, Mayıs 22, 2023
Ana SayfaAkvaryum BitkileriAkvaryum Bitki Türleri

Akvaryum Bitki Türleri

Akvaryum bitkileri nelerdir?

akvaryum bitki çeşitleri ve özellikleri 

akvaryum-bitkileri
akvaryum-bitkileri

Akvaryum Bitki Türleri. Akvaryum Bitkileri Nelerdir? İsimlerini ve özelliklerini biliyor musunuz? Genel olarak, bahçedeki ve evdeki bitkilerden bahsediyoruz. Bu sefer ki çok farklı. Akvaryumun temel özelliklerini keşfedin.

Şunlar da ilginizi çekebilir: En İyi 10 Tatlı Su Akvaryumu Bitkisi 
Şunlar da ilginizi çekebilir: Java Moss – Java Yosunu

 

akvaryum-bitki-isimleri-nelerdir
akvaryum-bitki-isimleri-nelerdir

Akvaryum Bitkileri Yetiştirme Yöntemleri

Akvaryum Bitki Türleri. Akvaryum Bitkileri Nelerdir? Akvaryumun büyüklüğüne göre en az 8-15 cm dibine kum koyunuz. En alta 2-4 cm yüksekliğinde tırtıklı dere kumu, silis kumu ve diğer akvaryum kumunu ara katman olarak yerleştirin. En üste 2-3 cm kalınlığında bir çakıl tabakası serilir ki su ve temiz hava kabarcıklarının hareketi akvaryumun içine yayılarak dipteki ince kumun etrafa dağılmaması sağlanır. Akvaryum bitkileri kumu fazla karıştırmadan yavaş hareketlerle dikilmelidir.

AKVARYUM BİTKİSİ ROTALA Spicatum

Rotala Spicatum.: Bu bitkinin birçok türü vardır ve yönetimi oldukça zordur. Orta veya yüksek aydınlatma talebi olan Rotala sp. 24-30˚C aralığında bir sıcaklık gereklidir. Normal pH’lı orta sertlikte suda yetişen hızlı büyüyen bir bitkidir.

 • Habitat: Asya
 • uzunluk: 40-60cm
 • Genişlik: 3+cM
 • Sıcaklık: 18-30°C
 • Aydınlatma Gereksinimleri: Orta-Çok Yüksek
 • Su sertliği toleransı: yumuşak-sert
 • Uygun pH değerleri: 5-8
 • Evrim oranı: yüksek
 • Zorluk: 1

Akvaryum Bitki Türleri Genel Bilgi: Yüksek ışık altında güzel bir kırmızı renge sahip bulması kolay bir tür. Çok fazla bir şey gerektirmez, bu nedenle alt seviye akvaryumlarda tercih edilir. Yüksek teknolojiye sahip akvaryumlar, büyüme hızları nedeniyle budamadan yorulabilirler. Yeni başlayanlar için önerilir.

liquidcreations.co
akvaryum-bitkileri
akvaryum-bitkileri

AKVARYUM BİTKİSİ CRYPTOCORYNE

Akvaryum Bitki Türleri; Cryptocoryne Spicatum: Yaprak şekli ve rengiyle bilinen bir akvaryum bitkisidir. Birçok türü vardır. 20-30˚C arasında yetiştirilebilen, normal pH’ı 7 olan, ışık ihtiyacı yüksek, yavaş gelişse de yönetimi kolay bir bitkidir.

Akvaryum Bitki Çeşitleri

akvaryum bitkileri türleri 

Akvaryum Bitki İsimleri ve Özellikleri. Akvaryum Bitkileri Nelerdir? Akvaryum Bitki Türleri?  Akvaryumunuza aşağıdaki bitkileri de ekleyebilirsiniz: Hygrophlya corymbosa (limon), Limnophyla sp., Ceratophyllum demersum, Egeria densa, Hygrophyla polysperma (zeytin), Lobelia cardinalis…

AKVARYUM BİTKİSİ MYRIOPHYLLUM SPİCATUM (Tilki Kuyruğu)

Myriophyllum Spicatum: Bakımı çok kolay, 20-28˚C arasında yetişen ve su sertliğine görece uyumlu bir bitkidir. 5.5-7.5 pH civarında yaşar ve yüksek ışığa ihtiyaç duyar. Bunların hepsini bulun ve hızla büyüteceksiniz.

Myriophyllum Spicatum

Myriophyllum Spicatum, çeşitli su bitkileri için faydalıdır ve türleri aşırı ısıtmaya eğilimlidir. Hızlı çoğalır. Akvaryumlara çabuk adapte olan ve meraklıları tarafından tilki kuyruğu olarak bilinen kişi. Yeni kullanımlar için ideal bir bitkidir.

genel işlev

 • Habitat: Güney Amerika
 • pH: 6.0 – 8.5
 • Sıcaklık: 19-30°C
 • Aydınlatma Gereksinimleri: Orta
 • CO2 talebi: düşük
 • Yükseklik: ortalama 5-18 cm
 • Genişlik: ortalama 2-6cm
 • Büyüme oranı: yüksek
 • Bakım Gereksinimleri: Orta

Önemli not:
Fabrikadan sevk edildiği andan itibaren yetiştirilen malzemelerle sipariş verdiğiniz için teşekkür ederiz. Yanlış form kısmıyla başlayalım. Lütfen gelen hub ile ilgili sorunları/bağışıklık sorunlarını bize göndermekten çekinmeyin. Görsellerde kullanılan görseller aynı türün yetişkin versiyonlarıdır. Gelen bitkiler yeni bir ekime hazırlanmak için daha küçük olabilir.

Buce Plant

AKVARYUM BİTKİSİ LILAEOPSIS BRASİLİENSİS

LILAEOPSIS SP.

Lilaeopsis Brasiliensis için Genel Bilgiler:

Akvaryum Bitki Türleri, Lilaeopsis Brasiliensis, iyi bilinen ve yaygın olarak kullanılan bir karasal bitkidir. Brezilya’da nehir yolları ve kenarlarında nemli toprakta bulunur. Yüksek teknolojili ve düşük teknolojili tanklara uyarlanabilen bu tesis, yoğun çim benzeri yapısı nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.

Lilaeopsis Brasiliensis, ön plan kullanımı için büyümesi nispeten kolay bir bitkidir. Optimum gelişim için yeterli ışık ve karbondioksit takviyesi gereklidir. Öte yandan, hayatta kalmak için kesinlikle gerekli değildirler. Açık yeşil yapraklar genellikle 3-7 cm boyundadır. Aydınlık yerlerde yapraklar daha kısa ve yoğun görünür. Düşük ışıkta bile yapraklar sağlıklı kalır, ancak en büyük ve en uzun formlarına ulaşır. Başlangıçta her dal mümkün olduğunca tek tek dikilmemeli, üç veya dört dikim sırasında doldurulmalıdır. Yaşlı yapraklar erimeye ve kırmızı ve sarıya dönmeye başlar, bu da bozulabilir ve yeni yapraklara neden olabilir.

Bitkiler, taban tarafından sağlanan kollardan ve köklerden büyüyen sürgünlerle çoğalır. Her dalda 10’dan fazla bitki olabilir. Bir bitki kaldırıldığında, diğer bağlı bitkiler zinciri takip eder. Emers şekli bildiğimiz çimle neredeyse aynı.

Bitkinin Yeri neresidir Taban Bitkisi – Ön plan
Yüksekliği nedir 3-7 cm Civarı
Genişliği nedir 1-2 cm Civarı
Işık İhtiyacı nedir 0,50w/lt – 1,0w/lt Orta – Yüksek Seviye
Özel Gereksinimleri nedir Orta seviye ışıklandırma ve co2 takviyesi
Sıcaklık nedir 18 – 28 °C / İdeal Sıcaklık: 24 °C
Ph toleransı nedir 6 – 8
Su Sertlik Toleransı nedir Yumuşak – Orta Sert

Lilaeopsis Brasiliensis Hakkında Çeşitli Fotoğraflar:

Lilaeopsis Brasiliensis : Bakımı çok kolaydır. Yüksek ışık gereksinimlerine rağmen, su sertliği ve pH 5-8 arasındaki düşük tuz içeriği ile de uyumludur. 18-30˚C arasında yaşayabilen ve herhangi bir sorun yaratmayan hızlı büyüyen bir bitkidir.

Fisheshop

AKVARYUM BİTKİSİ ECHINODORUS BİEHERİ(amazon kılıcı bitkisi)

GENEL BİLGİ: 100 litrenin üzerindeki akvaryumlar için uygun olan Bleheri, düşük ışıklı akvaryumlarda iyi yetişir. Dekoratif görünümü ve minimum bakımı, hem profesyonellerin hem de amatörlerin favorisi olmasını sağlar. Uzun ve geniş oldukları için yakındaki diğer bitkileri dikmek ihtiyaç duydukları ışığı engelleyecektir. Bu nedenle bitkinin merkezinden 15 cm çapında bir alan belirlemek ve bu alan dışında diğer bitkileri yerleştirmek gerekir. Gelişmiş bir Echinodorus, kökten çimlenerek çoğalabilir.

 • Habitat: Güney Amerika
 • Uzunluk: 20 – 50 cm.
 • Sıcaklık: 20 – 30 °C
 • Işık Toleransı: Düşük – Yüksek
 • Işık İhtiyacı: Orta
 • Su Sertliği Toleransı: 1 – 20
 • Uygun Su Sertliği: 14
 • pH Toleransı: 5.5 – 9.0
 • Uygun pH Seviyesi: 7.5
 • Gelişim Hızı: Hızlı
 • Bakım İhtiyacı: Az

Echinodorus bitkisi: Küçük bir bitki olarak yetişir, bakımı çok kolaydır, çok yapraklı ve küçük bitkilidir. 5-8 arasında geniş bir pH’a uyum sağlayan bitkiler, 20-30˚C’de alışveriş yapan orta ve yüksek ışık tercihleri ​​için oldukça tercih edilmektedir.

Güney Amerika akvaryumlarında vazgeçilmez bir bitkidir. Orta ışıkta çok iyi yetişir ve çok düşük koşullarda gelişmeye devam eder. Çürüyen yapraklar tabiri caizse nimettir. Çok önemli. Artıkla karıştırmak yavaş yavaş önemli bir besin türü haline geliyor. zygatus köpeğim için Bu mümkün.

 

Akvaryum Bitki Türleri, Akvaryum Bitkileri Nelerdir? Gibi daha fazla makale okumak istiyorsanız , Akvaryum Bitkileri kategorimizi ziyaret etmenizi öneririz .

Kaynak: wikipedia.org

Bitkiye Dair Herşey www.bitkievreni.com da

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
3,780TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
Recommended
Erzurumda hangi meyve ağaçları yetişir?   Erzurumda Yetişen Meyveler; Bu…
Cresta Posts Box by CP
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: